Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
This rug impresses with its artistic, abstract design in neutral beige and black tones and gives the room a modern, understated depth. The harmonious color distribution looks like an artistic interplay of light and shadow - perfect for visually enhancing stylish living areas. The soft surface made of high-quality cotton invites you to walk barefoot and ensures a pleasant feeling of well-being. Whether under the sofa, in the bedroom or as a discreet eye-catcher in the dining area - the elegant surface miracle is versatile. Thanks to the non-slip backing, everything stays exactly where it belongs.
- Modern carpet with abstract pattern in beige, 2 x 170 x 240 centimeters (H/W/D)
- This rug impresses with its artistic, abstract design in neutral beige and black tones
- The soft upper side made of 90% cotton ensures a high-quality look and a pleasant feel
- With its generous dimensions, it stylishly rounds off large living rooms, dining rooms or bedrooms
- Stays in place thanks to the practical non-slip natural rubber coating on the back
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 1 cm |
| Largeur | 170 cm |
| Profondeur | 240 cm |
| Poids | 8 kg |
| Volume (emballé) | 0,03 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Beige, Gris |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, touffeté |
| Catalogue imprimé: | Partie supérieure: 90 % Coton, Partie inférieure: 100 % Coton, Partie supérieure: 10 % Polyester, chaque pièce est unique, touffeté |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | Deals, En stock |
| Série: | Dust |
Évaluations
Se connecter