Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Viscose carpets are characterised by a velvety, silky soft surface. The open structure of the fibre shimmers differently depending on the incidence of light, use and lighting.
- A large rectangular woven carpet in blue made of viscose and cotton with edge stitching
- A carpet in the luxury class: the upper viscose material shimmers as exquisitely as silk and feels infinitely soft
- A typical feature of viscose carpets: they change from light to dark, depending on how the light falls and the way they are used
- A handmade carpet with an aura that can be compared to that of velvet. The back has an anti-slip surface
- To bring out the full splendour of this masterpiece, we recommend placing it in front of a sofa or freely in the room
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 1 cm |
| Largeur | 200 cm |
| Profondeur | 300 cm |
| Poids | 26 kg |
| Volume (emballé) | 0,07 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Bleu, Pétrole bleu-vert |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, fabriqué à la main, nettoyage ponctuel, tissé |
| Catalogue imprimé: | Partie inférieure: 100 % Coton, Partie supérieure: 100 % Viscose, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, nettoyage ponctuel, tissé |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | CosyCarpet |
Évaluations
Se connecter