Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A rug with a graphic circular design that brings lively dynamism to any ambience. The harmonious colour scheme ensures a balance between modernity and cosiness, while the soft texture guarantees a pleasant feel underfoot. Ideal for visually structuring living areas or as a stylish highlight under the dining table and sofa. Particularly effective in combination with minimalist furniture and clean lines, which make the rug an eye-catching centrepiece. This home accessory creates an inviting atmosphere and gives rooms a fresh, contemporary touch full of character and style.
- Modern rug with geometric pattern in pink, 0.5 x 170 x 240 centimetres (H/W/D)
- This rug impresses with its modern, graphic design in warm colour nuances
- With its generous dimensions, it adds a stylish splash of colour to large living rooms, dining rooms or bedrooms
- The 100% cowhide surface and 100% wool underside create a high-quality look and feel
- Each rug is unique and carefully handcrafted
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 0.5 cm |
| Largeur | 170 cm |
| Profondeur | 240 cm |
| Poids | 7.55 kg |
| Volume (emballé) | 0,04 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Multicolore, Rose |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, fabriqué à la main, nettoyage à sec |
| Catalogue imprimé: | partie supérieure:, partie inférieure: 100 % Laine, 100 % Chevreau Cuir semi-aniline Nubuck, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, nettoyage à sec |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Topic: | Wild Summer |
Évaluations
Se connecter