Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Here you will be happy to stay seated, because this bar stool has a softly curved backrest and a wide, equally curved seat, all comfortably upholstered.
- Comfortable bar stool with a sweeping design and a cover in leather look.
- The classic combination of cognac brown and black is both casual and elegant.
- Decorative, bright zigzag seams underline the vintage leather look.
- Stool with style for home bar, kitchen counter and bar table.
- Another practical plus: the coated cover is extremely easy to clean and durable.
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 91 cm |
| Largeur | 53 cm |
| Profondeur | 53 cm |
| Poids | 6 kg |
| Volume (emballé) | 0,23 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron, Noir |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté, hauteur d'assise |
| Catalogue imprimé: | Revêtement: Textile enduit de polyuréthane, Rembourrage: 24 kg/m³ Polyuréthane, Coque d'assise: Peuplier Laqué, Pied/Pieds: Acier revêtu par poudre, 130 kg capacité de charge maximale, démonté, 65 cm hauteur d'assise |
| Pièce: | Bar |
| Speciaux: | Baisse de prix, En stock |
| Série: | Rusty |
| Calendrier marketing: | Décembre |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter