Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
This elegant bar stool makes an impact with its fine retro charm and elegant design. Harmonious colours, a completely covered, curved seat shell and the shiny chrome metal base make this chair particularly attractive. A light padding on the seat and backrest and practical footrests provide comfort. The seat height can be individually adjusted by means of a gas lift. The white contrasting seam rounds off the look. Ideal for kitchen and bar. Other versions available.
- Höhenverstellbarer Barhocker mit rundem, chromfarbenem Stahl-Fuß, nougatfarbenem Bezug im Vintage-Leder-Look und einer Fußstütze
- Ergänzt mit seinem warmen Braunton und der weißen Kontrast-Naht stilvoll Bar und Küche
- Ein sehr angenehmes Sitzgefühl durch die gut gepolsterte Sitzfläche und Rückenlehne
- Dank der Gasdruckfeder ist dieser Tresenhocker von 58 auf 79 cm höhenverstellbar
- Das Obermaterial des Barstuhls ist pflegeleicht und lässt sich mit einem feuchten Tuch abwischen
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 105 cm |
| Largeur | 50 cm |
| Profondeur | 46 cm |
| Poids | 8.5 kg |
| Volume (emballé) | 0,08 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Couleur argent, Marron |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale |
| Catalogue imprimé: | Hêtre Lamibois Plaqué, Acier chromé, Cuir reconstitué, 110 kg capacité de charge maximale |
| Pièce: | Bar |
| Speciaux: | En stock, PRIMA |
| Série: | Monaco |
| Calendrier marketing: | Décembre |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter