Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
This compact stool impresses with its high-quality textured fabric, whose mottled pattern in warm shades immediately creates a cosy atmosphere. The unusual, organic shape gives the piece a light, almost floating appearance and brings a fresh dynamic to the interior. Versatile in use, it serves as a practical addition to a sofa and armchair, flexible seating, or elegant storage for books and decorations. The soft upholstery and elastic suspension guarantee pleasant seating comfort. The stool looks particularly harmonious in combination with natural materials and earthy tones, which round off the overall look.
- Small stool with mottled cover, 36 x 42 x 42 centimetres (H/W/D)
- Impresses with its high-quality textured cover and mottled pattern in warm shades
- The unusual design creates a light look and brings dynamism to the interior
- Versatile use as a complement to armchairs and sofas, as additional seating, or as a stylish storage solution
- The soft padding and elastic strap suspension ensure maximum seating comfort
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 42 cm |
| Largeur | 42 cm |
| Profondeur | 36 cm |
| Poids | 5.1 kg |
| Volume (emballé) | 0,07 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, hauteur d'assise, monté, résistance à l'abrasion, suspension avec sangles élastiques |
| Catalogue imprimé: | Construction du cadre: Peuplier Panneau de particules Naturel, Rembourrage: 30 kg/m³ Polyuréthane, 100 % Polyester, 110 kg capacité de charge maximale, monté, 42 cm hauteur d'assise, 30000 Martindale résistance à l'abrasion, |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Lilja |
| Calendrier marketing: | Décembre |
Évaluations
Se connecter