Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A stylish all-rounder for modern living concepts: This spacious upholstered stool combines timeless elegance with sophisticated comfort. The soft corduroy cover in subtle grey harmonizes with purist interiors, while delicate black steel legs add a touch of lightness. Thanks to the high-quality upholstery and Nosag spring base, every moment on it becomes a relaxing break. Whether as additional seating, a stylish addition to the living area or a cozy storage unit - this design highlight brings flexibility and aesthetics into perfect balance.
- Large upholstered stool in grey corduroy, 43 x 130 x 62 centimeters (H/W/D)
- The soft corduroy cover in a light color perfectly complements modern, minimalist and Scandinavian living concepts
- The filigree black legs made of robust steel lend stability and lightness
- Complements any living area as a modern and elegant ottoman
- Nosag suspension and foam upholstery ensure comfortable seating
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 43 cm |
| Largeur | 130 cm |
| Profondeur | 62 cm |
| Poids | 24 kg |
| Volume (emballé) | 0,29 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Gris |
|---|---|
| Details: | Nosagunterfederung, capacité de charge maximale, démonté, mousse, partiellement démonté, résistance à l'abrasion, Ökotex zertifiziert |
| Catalogue imprimé: | Revêtement: 88 % Polyester, 12 % Polyamide-nylon, Construction du cadre: Naturel, Bouleau Bois massif Naturel, Sapin Bois massif Naturel, Pied/Pieds: Acier revêtu par poudre, Revêtement:, Rembourrage: 35 kg/m³ mousse, 110 kg capacité de charge maximale, démonté, Résistance à l'abrasion: 100000 Martindale résistance à l'abrasion, partiellement démonté, |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | Deals, En stock |
| Série: | Gianni |
Évaluations
Se connecter