Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Cherry pouffes are the icing on the cake in any room - everyone wants one! The small upholstered stool with its velvet cover and brass-coloured base is also extremely attractive - a glamorous splash of colour that has a place in any corner of the room. Available in a range of colours and versions!
- Dark green velvet stool with shiny metal base - the fastest style upgrade for your home.
- A mobile, versatile furnishing talent: today a stool, tomorrow a side table, the day after tomorrow a footrest and on Friday a bedside table.
- A splash of colour in fir green! Gives even the smallest corner an inviting look.
- A trend piece with synthetic fibre velvet upholstery in the happy chic style.
- Cherry stools are available in lots of colours and model variants.
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 42 cm |
| Largeur | 35 cm |
| Profondeur | 35 cm |
| Poids | 3.8 kg |
| Volume (emballé) | 0,06 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré, Vert |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, monté, résistance à l'abrasion |
| Catalogue imprimé: | Structure: Acier revêtu de titane, Revêtement: 100 % Polyester, Rembourrage: 28 kg/m³ Polyuréthane, Assise: Panneau de particules Naturel, 120 kg capacité de charge maximale, monté, 100000 Martindale résistance à l'abrasion |
| Pièce: | Salon |
| Série: | Cherry |
| Topic: | Christmas |
Évaluations
Se connecter
24 novembre 2022 16:18
Sehr schöner Hocker. Die Farbe altrosa, ist sehr ansprechend. Schnelle Lieferung.