Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The stools from the Berry series bring a breath of fresh air into any home! Mottled fabric textures meet cool metallic accents to create a perfect blend of coziness and modern design. Thanks to the stylish cover, the stool fits effortlessly into various living styles, from Scandi to industrial. Particularly cool: Combined with wood, glass or eye-catching colors, it creates an individual interior statement. The versatile stool not only works as a comfortable extra seat, but also as a chic side table, a shelf in the hallway or even as a bedside table. A real design highlight as an eye-catcher in the living room or as a smart organizer.
- Round upholstered stool in dark grey with silver base, 47 x 39 x 39 centimeters (H/W/D)
- All-rounder among small pieces of furniture and versatile, as a stool, side table or storage unit in the hallway
- The melange cover in timeless dark grey can be harmoniously integrated into a wide variety of living styles and color concepts
- The silver base provides a modern accent and is made of robust stainless steel
- Decorates even the smallest corner with stylish homeliness
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 47 cm |
| Largeur | 39 cm |
| Profondeur | 39 cm |
| Poids | 4.9 kg |
| Volume (emballé) | 0,09 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Couleur argent, Gris |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, monté, résistance à l'abrasion |
| Catalogue imprimé: | Revêtement: 100 % Polyester, Rembourrage: 28 kg/m³ Polyuréthane, Assise: Panneau de particules Naturel, : Acier affiné laqué, 120 kg capacité de charge maximale, monté, résistance à l'abrasion: |
| Speciaux: | En stock, PRIMA |
| Série: | Berry High |
Évaluations
Se connecter