Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Bright, large, abstract murals have a powerful effect as works of art on the wall. They attract attention, have a sensual and invigorating effect. Thanks to their size, they can immediately give a room a new look and create an atmosphere of dynamism and energy. Their abstract shapes and colours offer room for interpretation and stimulate the imagination, making them fascinating topics of conversation.
- Abstract canvas painting in pink and blue, 75 x 55 x 3.5 centimetres (H/W/D)
- Modern and abstract wall mural that stands out thanks to its high-gloss finish
- The bright image motif is stretched over a solid wood frame
- The frameless wall art from the Tendency series is handmade
- Picture hooks are already mounted on the back for easy wall mounting
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 75 cm |
| Largeur | 55 cm |
| Profondeur | 3.5 cm |
| Poids | 1.05 kg |
| Volume (emballé) | 0,03 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Rose |
|---|---|
| Details: | vertical |
| Catalogue imprimé: | Toile: Coton (canevas), Partie frontale: Polyrésine, Sapin Panneau de fibres Naturel, pour montage au mur vertical |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Tendency |
Évaluations
Se connecter