Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A work of art with a sense of style - this mural makes a statement in a muted colour palette. The abstract composition in a warm natural tone meets contrasting accents in black and brings a modern calm to the room. Whether as an eye-catcher above the sideboard, as a harmonious finish above the bed or as a structure-giving eye-catcher in the hallway and office - this all-rounder can be staged in a variety of ways. Particularly beautiful in combination with linen, warm wood or other natural materials. Arranged as part of a picture wall or on its own, it gives the wall surface depth, character and a touch of urban gallery aesthetics.
- Modern canvas painting in beige and black, 120 x 90 x 3.8 centimetres (H/W/D)
- The abstract details and appliqués in black create unique contrasts against the beige background
- Placed above a console, bed or in the living area, the artwork creates a calm, inviting atmosphere
- Artfully painted by hand on a high-quality canvas canvas
- Picture hooks are already mounted on the back for easy wall mounting
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 120 cm |
| Largeur | 90 cm |
| Profondeur | 3.5 cm |
| Poids | 3 kg |
| Volume (emballé) | 0,07 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Beige |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, horizontal et vertical, peint à la main |
| Catalogue imprimé: | : Coton (canevas), Fond: Pin Bois massif Naturel, : Peinture acrylique, pour montage au mur horizontal et vertical, chaque pièce est unique, peint à la main |
| Pièce: | Entrée, Salon |
| Speciaux: | Deals, En stock |
| Calendrier marketing: | Mai |
Évaluations
Se connecter