Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A true masterpiece for modern art lovers – this framed glass picture in black and gold makes a powerful statement with its iconic female motif. The stylized depiction of Frida Kahlo combines contemporary glamour with a touch of extravagance. Delicate rhinestones and the golden, delicate frame give the artwork a touch of class. Perfect in combination with minimalist furniture or as an extravagant addition to a glamorous interior, it brings vibrant colors and a very special aura to any room. A statement that transforms the wall into an eye-catcher.
- Framed glass picture with female motif in black and gold, 50 x 40 x 4 centimeters (H/W/D)
- The glass picture shows the iconic Frida Karlo in a modern, glamorous way
- Glittering rhinestones and the slim golden frame add a touch of glamour to this work of art
- Placed above the bed, in the living area, or in the hallway, the glass picture becomes a stylish highlight
- Picture hooks are already mounted on the back for easy wall mounting
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 50 cm |
| Largeur | 40 cm |
| Profondeur | 4 cm |
| Poids | 2.1 kg |
| Volume (emballé) | 0,02 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Multicolore |
|---|---|
| Details: | Teilweise Handarbeit, horizontal |
| Catalogue imprimé: | Impression d'image: Papier Papier d´art, Partie frontale: Verre Verre trempé ESG Clair, Fond: Papier, Cadre: Polystyrène, Éléments décoratifs: Verre Clair, pour montage au mur horizontal, utilisation debout horizontal, |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Muse |
Évaluations
Se connecter