Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A fascinating work of art that exudes modern elegance: the wall mural in black and white with an abstract woman motif adds a stylish touch to any room. The fine lines meet the natural charm of the wooden frame, which fits perfectly into any interior. Whether in the living room, hallway or bedroom - the picture blends in harmoniously and becomes a subtle highlight on any wall. Thanks to the secure glass front and simple installation, it is immediately ready to enhance any room.
- Wall picture in black and white with frame in wood look, 80 x 60 x 3 centimeters (H/W/D)
- The motif of the abstract woman inspires with its delicate lines and blends into any living style thanks to its simple color scheme
- The light wood-look frame rounds off the picture and gives it a natural look
- Printed on art paper and front made of ESG safety glass
- Easy horizontal wall mounting thanks to pre-assembled picture hooks
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 80 cm |
| Largeur | 60 cm |
| Profondeur | 3 cm |
| Poids | 4 kg |
| Volume (emballé) | 0,03 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Blanc, Noir |
|---|---|
| Details: | vertical |
| Catalogue imprimé: | image: coton (canevas), Fond: panneau de fibres naturel, Cadre: polystyrène, pour montage au mur vertical |
| Speciaux: | Deals, En stock |
| Série: | Faccia Arte |
Évaluations
Se connecter