Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The abstract mural in shades of blue and beige harmoniously combines Mediterranean flair and modern art. The curved lines on high-quality canvas create a calming atmosphere that is ideal above the bed, in the living room, or in the hallway. The black frame made of solid pine wood provides a subtle yet elegant contrast and gives the artwork depth. Thanks to pre-mounted hooks, installation is a breeze. Perfectly combined with light-colored furniture and natural materials, this painting transforms any wall into a stylish eye-catcher with a relaxing effect.
- Abstract wall hanging with frame in blue and beige, 75 x 55 x 5 centimeters (H/W/D)
- Abstract lines and soft, Mediterranean nuances on a high-quality canvas
- Placed above the bed, in the living area, or in the hallway, the picture becomes a meditative highlight
- The black frame made of solid pine wood harmoniously rounds off the artwork
- Easy wall mounting thanks to pre-mounted picture hooks on the back
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 77 cm |
| Largeur | 57 cm |
| Profondeur | 5 cm |
| Poids | 2.85 kg |
| Volume (emballé) | 0,04 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Bleu |
|---|---|
| Details: | chaque pièce est unique, peint à la main, vertical |
| Catalogue imprimé: | Toile: Coton (canevas), Cadre: Pin Bois massif Naturel, Peinture acrylique, pour montage au mur vertical, chaque pièce est unique, peint à la main |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Dust |
Évaluations
Se connecter