Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
An expressive, abstract portrait of a woman meets modern art symbols and abstract details. They give the mural an intense, contemporary look. The razor-sharp image on laminated ESG safety glass creates a special depth effect, brilliant colours and a high-quality, smooth surface. The interplay of art and material creates a modern gallery look that visually enhances rooms without overloading them. Whether placed above the bed, in the living area or in the hallway, the mural becomes a style-defining highlight and makes a clear statement for contemporary living with artistic appeal.
- Luxurious glass picture with female motif in bright colours, 120 x 120 x 0.4 centimetres (H/W/D)
- This mural impresses with its expressive portrait motif, modern art symbols and abstract details
- Placed above the bed, in the living area or in the hallway, the picture becomes an artistic and modern highlight
- Pin-sharp motif laminated onto ESG safety glass – a high-quality eye-catcher
- Picture hooks are already fitted on the back for easy wall mounting
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 120 cm |
| Largeur | 80 cm |
| Profondeur | 0.4 cm |
| Poids | 9.7 kg |
| Volume (emballé) | 0,06 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Multicolore |
|---|---|
| Details: | horizontal |
| Catalogue imprimé: | Image: Polypropylène, Partie frontale: 4 mm Verre Verre trempé ESG Plaxé, pour montage au mur horizontal |
| Speciaux: | US-Fit |
| Série: | Artsy |
Évaluations
Se connecter