Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The furniture in our Travertino series combines minimalist design with the natural charm of an elegant stone finish. The open-pored surface impresses with a fine, lively structure that is reminiscent of real travertine, not only visually but also to the touch, and adds depth to the interior. Every angle reveals new nuances and unique grains in delicate beige tones – calm, warm, and wonderfully harmonious. Thanks to the special coating, the surface remains resistant to everyday wear and tear and is easy to clean. With a practical soft-close function and well-designed storage space, the furniture brings elegant functionality to any room.
- Modern side table with storage space in travertine stone look, 45 x 45 x 45 centimeters (H/W/D)
- A real design highlight in light travertine stone look, which radiates calm elegance and timeless clarity with its clear design language
- The vibrant structure gives it an authentic look and feel, and its coating makes it durable and easy to clean
- Magazines or remote controls can be elegantly stored in the spacious drawer with practical soft-close function
- Flexible use as a stylish coffee table, compact storage unit for the hallway, or stylish bedside table
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 45 cm |
| Largeur | 45 cm |
| Profondeur | 45 cm |
| Poids | 15.6 kg |
| Volume (emballé) | 0,17 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Beige |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, fermeture en douceur soft-close, monté |
| Catalogue imprimé: | Tiroir: 1 Stück Panneau de fibres Laqué, Poignées: Laiton poli, Pierre naturelle, Panneau de fibres Revêtu de plastique, Plaque de recouvrement: 25 kg capacité de charge maximale, monté, fermeture en douceur soft-close |
| Pièce: | Salon |
| Série: | Travertino |
| Tendances: | Cosy Living, Modern Times |
| Tendances 2: | Cosy – Nature, Modern – Living |
Évaluations
Se connecter