Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
This small table combines first-class design with practical function and offers a good furnishing solution with high aesthetics in any room. Lotus comes from the “Fluid Realities” collection, KARE's exclusive collaboration with the renowned star designer Karim Rashid. He is one of the most influential designers of our time. His signature is characterized by an iconic design language and visionary aesthetics. The exclusive designer furniture and designer lamps from the KARE x Karim Rashid collaboration combine futuristic elegance with functional clarity.
- Organic round side table in blue, 35 x 51 x 51 centimeters (H/W/D)
- Bold design created exclusively for KARE Design by star designer Karim Rashid
- The storage space inside makes this designer piece a practical organizer.
- The Lotus side table can be combined as desired with other Lotus models in other colors
- Painted all around in a beautiful light blue. Supplied already assembled
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 35 cm |
| Largeur | 51 cm |
| Profondeur | 51 cm |
| Poids | 9.75 kg |
| Volume (emballé) | 0,14 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Bleu |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, monté |
| Catalogue imprimé: | Corps: Fibre de verre, Plateau de table: Panneau de fibres Laqué, 20 kg capacité de charge maximale, monté |
| Speciaux: | En stock, Karim Rashid |
| Série: | Lotus |
| Tendances: | Modern Times |
| Tendances 2: | Modern – Pop |
Évaluations
Se connecter