Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A real statement piece for style-conscious interiors: this side table skilfully plays with shape, color and material. The yellow glass frame is reminiscent of a sculptural art object and brings sunshine even into minimalist rooms. The black top made of safety glass offers plenty of storage space for your favorite decorative pieces or breakfast on the sofa. Gold-colored steel elements set elegant accents and add a touch of glamour. Whether as a soloist next to the lounge chair or in an ensemble with other design objects - this table gives modern living spaces a stylish upgrade with art gallery flair. Ideal for bold looks with character.
- Round glass side table in yellow and black, 52 x 50 x 50 centimeters (H/W/D)
- The sculptural table leg made of tinted glass in sunny yellow sets dynamic color accents
- The easy-care glass top in black offers plenty of space for drinks, magazines or remote controls
- Golden details made of robust steel give the table a glamorous touch
- Flexible use as a stylish coffee table, compact storage unit for the hallway or extravagant bedside table
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 52 cm |
| Largeur | 50 cm |
| Profondeur | 50 cm |
| Poids | 8.4 kg |
| Volume (emballé) | 0,19 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Jaune |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, monté, épaisseur plateau |
| Catalogue imprimé: | Cadre: Acier laqué, Structure: Verre Teint, Plateau de table: Verre Verre trempé ESG Teint, 1,50 mm épaisseur plateau, 35 kg capacité de charge maximale, monté |
| Série: | Lola |
| Calendrier marketing: | Avril |
Évaluations
Se connecter