Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
An unusual side table that combines playful design with function. The sculptural base in the shape of a strawberry ice cream cone makes a statement between pop art and interior design. Whether as a highlight in the living room, a creative addition in the café or an eye-catcher in the lounge - this design piece is sure to be a talking point. The round glass top made of robust safety glass provides an easy-care surface for drinks, snacks or decorative arrangements. A real must-have for anyone who loves unusual home design!
- Round side table Icecream in pink, 49 x 48 x 48 centimeters (H/W/D)
- Pink strawberry ice cream in a cone as a table base made of dimensionally stable polyresin
- Kitsch? Art? Definitely original and typical of the KARE fun of living
- Easy-care, round table top made of ESG safety glass
- Works as a unique eye-catcher next to the sofa and armchair, in the hallway or as a bedside table
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 48 cm |
| Largeur | 48 cm |
| Profondeur | 48 cm |
| Poids | 7.6 kg |
| Volume (emballé) | 0,15 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Rose |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, mesures autres, partiellement démonté, épaisseur plateau |
| Catalogue imprimé: | Structure: Polyrésine, Verre Verre trempé ESG Clair, Plateau de table: partiellement démonté, 8 mm épaisseur plateau, 20 kg capacité de charge maximale, 45 cm Ø mesures autres |
| Speciaux: | En stock, US-Fit |
| Série: | Icecream |
Évaluations
Se connecter