Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A stylish soloist with natural charm: the round table top and the sculptural base made of lacquered solid mango wood give this side table a warm, elegant look. Thanks to its compact shape, it fits perfectly next to sofas, armchairs or in the bedroom - as a decorative shelf or minimalist statement. The combination of organic material and clear silhouette creates a harmonious overall look that can be effortlessly integrated into different living styles. It looks particularly exciting when mixed with metal, linen or rough concrete. A versatile design object that stylishly combines functionality and aesthetics.
- Small side table made of solid wood in brown and gold, 61 x 20.3 x 20.3 centimetres (H/W/D)
- The round table top and the elegant base are made of high-quality solid mango wood and lacquered
- Mango wood impresses with its stability, characteristic grain and warm appearance
- The delicate frame made of robust steel shines in gold and creates a glamorous contrast
- Flexible use as a stylish coffee table, compact storage unit for the hallway or extravagant bedside table
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 61 cm |
| Largeur | 20.32 cm |
| Profondeur | 20.32 cm |
| Poids | 3.8 kg |
| Volume (emballé) | 0,06 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré, Marron |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, monté |
| Catalogue imprimé: | Plateau de table: Mangue Bois massif Laqué, Pied: Acier laqué, Socle: Mangue Bois massif Laqué, 10 kg capacité de charge maximale, monté |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | Deals, En stock |
Évaluations
Se connecter