Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
An exciting mix of natural material and industrial chic: the geometrically shaped table top made of lacquered solid mango wood meets a delicate steel frame and rests on a gently rounded base - a composition of contrasts with style. As a shelf for design objects, a decorative eye-catcher or a smart organiser next to the sofa and bed, this side table is truly versatile. It is particularly effective in clean interiors, where wood and metal create exciting accents. It also unfolds its full effect in an ensemble with other side tables. A small design wonder with great charisma.
- Small side table made of solid wood in black, 61 x 20.3 x 20.3 centimetres (H/W/D)
- The geometric table top and the rounded base are made of high-quality solid mango wood and lacquered
- Completely in black, the table can be combined in many ways and blends into any interior
- The delicate frame is made of robust steel and painted
- Flexible use as a stylish coffee table, compact storage unit for the hallway or extravagant bedside table
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 61 cm |
| Largeur | 20.32 cm |
| Profondeur | 20.32 cm |
| Poids | 3.64 kg |
| Volume (emballé) | 0,08 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Noir |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, monté |
| Catalogue imprimé: | Pied: Acier laqué, Socle: Mangue Bois massif Laqué, 10 kg capacité de charge maximale, monté |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | Deals, En stock |
Évaluations
Se connecter