Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Design meets naturalness: this side table combines a geometrically shaped top made of lacquered solid mango wood with a charmingly rounded base - both on a delicate steel frame that lends the whole thing an airy lightness. A sophisticated style statement that can be used as a decorative shelf in the living area, a stylish bedside table or an extravagant pedestal for your favourite objects. It looks particularly exciting when mixed with soft fabrics, clear lines or organic shapes. Whether as a soloist or in a duo with other materials - this piece of furniture gives every room an extra touch of character and contemporary elegance.
- Small side table made of solid wood in brown and gold, 61 x 20.3 x 20.3 centimetres (H/W/D)
- The table top and the rounded base are made of high-quality solid mango wood and lacquered
- Mango wood impresses with its stability, characteristic grain and warm appearance
- The sculpturally rounded frame made of robust steel gleams in gold and creates a glamorous contrast
- Flexible use as a stylish coffee table, compact storage unit for the hallway or extravagant bedside table
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 61 cm |
| Largeur | 20.32 cm |
| Profondeur | 20.32 cm |
| Poids | 2.5 kg |
| Volume (emballé) | 0,07 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, monté |
| Catalogue imprimé: | Pied: Acier laqué, Socle: Mangue Bois massif Laqué, 10 kg capacité de charge maximale, monté |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
Évaluations
Se connecter