Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Delicate lines, a clean-lined shape: this coffee table with its graphic steel wire frame is a masterpiece of minimalist design. Its colour and size make it an aesthete with a high coolness factor!
- An oval designer coffee table with a glass top - timelessly beautiful and modern at the same time.
- Black is the perfect background to stage beautiful furnishing accessories such as brass candlesticks or decorative objects.
- Practical roommates with plenty of room for TV dinners, photo books or lush bouquets.
- Black furniture is celebrating a cool comeback - especially if it has such filigree lines as this table.
- Coffee tables in the Wire series are available in many variations, sizes and colours.
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 40.5 cm |
| Largeur | 90 cm |
| Profondeur | 60 cm |
| Poids | 8.8 kg |
| Volume (emballé) | 0,28 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Noir |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté, épaisseur plateau |
| Catalogue imprimé: | Structure: Acier revêtu par poudre, Plateau de table: Verre Verre trempé ESG Laqué, Plateau de table: 5 mm épaisseur plateau, démonté, 10 kg capacité de charge maximale |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | Deals, En stock, US-Fit |
| Série: | Wire |
| Calendrier marketing: | Juin |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter