Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The furniture in our Travertino series combines minimalist design with the natural charm of an elegant stone finish. The open-pored surface impresses with a fine, lively structure that is reminiscent of real travertine, not only visually but also to the touch, and adds depth to the interior. Every angle reveals new nuances and unique grains in delicate beige tones – calm, warm, and wonderfully harmonious. Thanks to the special coating, the surface remains resistant to everyday wear and tear and is easy to clean. Ideal for anyone who loves natural materials but doesn't want to compromise on ease of care and durability.
- Modern coffee table in travertine stone look, 42 x 100 x 100 centimeters (H/W/D)
- A real design highlight in light travertine stone look, which radiates calm elegance and timeless clarity with its clear design language
- The vibrant structure gives it an authentic look and feel, and its coating makes it durable and easy to clean
- The coffee table can be easily combined with a wide variety of interior styles and sofa arrangements
- A stylish storage solution for snacks, magazines, and remote controls, or as a stage for sophisticated decorative arrangements
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 42 cm |
| Largeur | 100 cm |
| Profondeur | 100 cm |
| Poids | 54.2 kg |
| Volume (emballé) | 0,25 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Beige |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté |
| Catalogue imprimé: | Corps: Panneau de fibres Revêtu de plastique, Plaque de recouvrement: 25 kg capacité de charge maximale, démonté |
| Pièce: | Salon |
| Série: | Travertino |
| Tendances: | Cosy Living, Modern Times |
| Tendances 2: | Cosy – Nature, Modern – Living |
Évaluations
Se connecter