Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A coffee table with charm - Tessa combines timeless naturalness with modern understatement. The generous, round table top made of solid mango wood sets warm accents and offers plenty of space for stylish arrangements. Whether decorated with a vase full of dried flowers, elegant coffee table books or a tray with candles - this living highlight fits seamlessly into Scandinavian, boho-inspired or minimalist concepts. Its robust construction makes it a long-lasting companion for cozy evenings and social gatherings in the living room.
- Round coffee table in brown solid wood, 40 x 80 x 80 centimeters (H/W/D)
- With its generous tabletop, it offers plenty of space for drinks, remote controls or decorative arrangements
- Made from lacquered solid mango wood, which impresses with its stability, characteristic grain and warm appearance
- The robust construction ensures stability and durability - perfect for style-conscious living concepts
- Combines in a variety of ways - ideal for modern, Scandinavian or boho-inspired living concepts
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 40 cm |
| Largeur | 80 cm |
| Profondeur | 80 cm |
| Poids | 18.8 kg |
| Volume (emballé) | 0,35 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, fabriqué à la main, partiellement démonté |
| Catalogue imprimé: | Mangue Bois massif Laqué, 50 kg capacité de charge maximale, fabriqué à la main, partiellement démonté |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | Baisse de prix |
| Série: | Tessa |
| Tendances: | Cosy Living |
| Tendances 2: | Cosy – Lounge |
| Calendrier marketing: | Avril |
Évaluations
Se connecter