Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
the unusual shape of this side table resembling a tear drop is not only a piece of furniture but also a sculpture and decoration element
- So simple and so beautiful: a coffee table with fine walnut veneer
- An elegant mix of black glass and dark wood - united by the simple, beautiful hemispherical shape
- A designer piece of furniture that harmonises perfectly with cubic furniture and angular sofas
- 100 per cent function and design without frills
- With a large hide carpet underneath and cushions to go with it, it becomes the centre of the chilling zone
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 35 cm |
| Largeur | 80 cm |
| Profondeur | 80 cm |
| Poids | 11 kg |
| Volume (emballé) | 0,36 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron, Noir |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté |
| Catalogue imprimé: | Corps: Acrylonitrile-butadiène-styrène, Plateau de table: Verre Verre trempé ESG Teint, Habillage: Noix Panneau de fibres Plaqué, 20 kg capacité de charge maximale, démonté |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | Baisse de prix |
| Série: | Tear Drops |
| Calendrier marketing: | Avril |
Évaluations
Se connecter