Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Innovative design meets visionary aesthetics: this is the “Fluid Realities” collection from Karim Rashid x KARE. This exclusive designer collection is the result of the creative collaboration between KARE and star designer Karim Rashid - one of the most influential personalities on the modern design scene. His unmistakable signature is reflected in iconic shapes and futuristic elegance. The designer furniture and lamps in this unique collection combine stylish innovation with functional clarity and make a real statement in any room.
- Rectangular side table in black and beige, side table in pink and white, 38 x 90 x 60 centimeters
- Creative design from the hand of star designer Karim Rashid designed exclusively for KARE Design
- The abstract floral design of the table top gives the rectangular coffee table its charm
- The living room table in timeless colors immediately adds cheerfulness and style to any ambience
- Stable and robust legs made of powder-coated steel
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 38 cm |
| Largeur | 90 cm |
| Profondeur | 60 cm |
| Poids | 40 kg |
| Volume (emballé) | 0,10 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Naturel, Noir |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, partiellement démonté, épaisseur plateau |
| Catalogue imprimé: | Plateau de table: Frêne Placage en bois Laqué, Pied: Acier revêtu par poudre, 2,20 cm épaisseur plateau, 100 kg capacité de charge maximale, partiellement démonté |
| Speciaux: | En stock, Karim Rashid |
| Série: | Petal |
| Tendances: | Modern Times |
| Tendances 2: | Modern – Pop |
Évaluations
Se connecter