Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A statement piece with gallery character: this coffee table combines sculptural elegance with functional design. The organically curved top made of finely marbled ceramic lends the room a luxurious touch and attracts everyone's attention. The centrally positioned base made of powder-coated steel not only provides stability, but also creates an exciting contrast to the flowing shape. Ideal as a stage for design objects, as a stylish snack area or as the centerpiece of a modern living concept. The ensemble looks particularly harmonious with sofas in muted tones, textured textiles and statement lights in a metallic look. A work of art for the living room with functional added value.
- Oval coffee table in brown with table top in marble look, 38 x 120 x 60 centimeters (H/W/D)
- A design icon with a sculptural design language for the modern, exclusive living style
- The highlight of the coffee table is the organically shaped ceramic table top with luxurious marbling
- The central base of the table is made of robust steel and creates a stylish contrast
- Functions as a stylish shelf for decorations, a practical surface for snacks or a central living room element
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 38 cm |
| Largeur | 120 cm |
| Profondeur | 60 cm |
| Poids | 63.5 kg |
| Volume (emballé) | 0,14 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron, Noir |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté, socle, épaisseur plateau |
| Catalogue imprimé: | Plateau de table: 8 mm Verre Verre trempé ESG Laqué, Plateau de table: 3 mm Grès laqué, Pied: Acier revêtu par poudre, 35,50 x 54 x 31 cm socle, 9 mm épaisseur plateau, 30 kg capacité de charge maximale, démonté |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Paso |
| Calendrier marketing: | Avril |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter