Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The furniture in the Giulio series combines modern living with timeless naturalness. Thanks to its functional design, it offers stylish storage solutions with character. The authentic oak wood look with natural grain gives each piece a warm appearance and blends harmoniously into a wide variety of interior designs – from modern to classic. Well-thought-out details such as gently closing doors with a soft-close function and a sturdy frame with narrow handles made of brushed steel create an exciting contrast and emphasize the high-quality, light look in the room. The coffee table is the ideal centerpiece in the living area for books, decorations, or relaxing coffee moments. It combines practical storage space with a light, modern look.
- Rectangular coffee table in oak wood look, 45 x 130 x 70 centimeters (H/W/D)
- Authentic oak wood look with natural grain gives off a warm vibe and blends in nicely with lots of different interior designs
- A stylish shelf for snacks or remote controls that perfectly complements modern, Scandinavian, or industrial interiors
- Two drawers with a practical soft-close function offer additional storage space for electronics, snacks, or everyday items
- The sturdy frame and narrow handles made of brushed steel create an exciting contrast and a light look in the room
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 45 cm |
| Largeur | 130 cm |
| Profondeur | 70 cm |
| Poids | 38 kg |
| Volume (emballé) | 0,31 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Naturel |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, fermeture en douceur soft-close, partiellement démonté |
| Catalogue imprimé: | Corps et façade: Chêne Panneau de fibres Plaqué, Pied/Pieds: Acier brossé, Tiroir: 2 Stück Chêne Panneau de fibres Plaqué, Poignées: Acier brossé, Plaque de recouvrement: 25 kg capacité de charge maximale, fermeture en douceur soft-close, partiellement démonté |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Giulio |
| Tendances: | Modern Times |
| Tendances 2: | Modern – Living |
| Calendrier marketing: | Mai |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter