Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Elegance meets function – this stylish extendable table brings a breath of fresh air to modern living spaces. Its finely grained surface in a luxurious travertine look and delicate, natural beige tones create a calm, harmonious atmosphere, while the filigree frame in greige makes a clear design statement. Thanks to its clever extendable function, this piece of furniture can be transformed in a flash from an everyday companion to the centerpiece of large gatherings, perfect for dinner parties or long game nights. It can be ideally combined with minimalist chairs, vases in natural colors, or accents made of glass and metal. A table that proves that functionality and aesthetics do not have to be a compromise.
- Modern extendable table in greige with travertine-look tabletop, 76 x 140 x 80 centimeters (H/W/D)
- High-quality workmanship with a ceramic tabletop and a powder-coated steel frame
- The lively structure gives it an authentic travertine stone look and feel, and its coating makes it durable and easy to maintain
- The delicate frame in stylish greige gives this table a sculptural, modern design
- The fold-out dining table can be extended from 140 to 200 cm in no time at all – perfect for social gatherings and family celebrations
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 76 cm |
| Largeur | 140 cm |
| Profondeur | 80 cm |
| Poids | 60.6 kg |
| Volume (emballé) | 0,30 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Vert |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté, épaisseur plateau |
| Catalogue imprimé: | Plateau de table: Grès laqué, Pied: Acier revêtu par poudre, 12 mm épaisseur plateau, 40 kg capacité de charge maximale, démonté |
| Pièce: | Salle à manger |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Xenia |
| Tendances: | Cosy Living, Modern Times |
| Tendances 2: | Cosy – Nature, Modern – Living |
| Calendrier marketing: | Février |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter