Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The furniture in our Travertino series combines minimalist design with the natural appeal of an elegant stone finish. The open-pored surface impresses with a fine, lively structure that is reminiscent of real travertine, not only visually but also to the touch, and adds depth to the interior. Every angle reveals new nuances and unique grains in delicate beige tones – calm, warm, and wonderfully harmonious. Thanks to its special coating, the surface remains resistant to everyday wear and tear and is easy to clean. As a dining table, Travertino becomes a stylish centerpiece – spacious, inviting, and ideal for social gatherings with natural charm.
- Large dining table in beige with a travertine stone look, 75 x 200 x 100 centimeters (H/W/D)
- A real design highlight in light travertine stone look, which radiates calm elegance and timeless clarity with its clear design language
- The vibrant structure gives it an authentic look and feel, and its coating makes it durable and easy to clean
- A decorative table for the living room, dining room, or home office
- Depending on the seating arrangement, the designer table can seat 6 to 8 people
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 75 cm |
| Largeur | 200 cm |
| Profondeur | 100 cm |
| Poids | 122.7 kg |
| Volume (emballé) | 0,70 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Beige |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté |
| Catalogue imprimé: | Pièces principales: Panneau de fibres Revêtu de plastique, Plaque de recouvrement: 50 kg capacité de charge maximale, démonté |
| Pièce: | Salle à manger |
| Série: | Travertino |
| Tendances: | Cosy Living, Modern Times |
| Tendances 2: | Cosy – Nature, Modern – Living |
Évaluations
Se connecter