Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
This table is not just a piece of furniture - it is a real design statement. With its clear glass top and eye-catching elliptical frame, it attracts everyone's attention. The geometric shape of the base gives the table a futuristic elegance that works perfectly in both modern and classic interiors. Ideal for stylish dining areas or as a striking centerpiece in the living room, this table can be wonderfully combined with minimalist furniture, fine fabrics or metallic accents. A real highlight that enhances any room concept and is a real talking point.
- Round glass table with sculptural frame in greige, 76 x 120 x 120 centimeters (H/W/D)
- The elliptical table leg in modern greige makes this table the focal point of any dining area
- The round table top made of toughened safety glass is particularly easy to clean and creates a light look
- The frame is made of robust steel and painted to ensure stability
- With a diameter of 120 cm, the table offers space for 6 to 7 people, ideal for social gatherings
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 76 cm |
| Largeur | 120 cm |
| Profondeur | 120 cm |
| Poids | 31.75 kg |
| Volume (emballé) | 0,41 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Beige, Gris |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté, épaisseur plateau |
| Catalogue imprimé: | Plateau de table: Verre Verre trempé ESG Clair, Pied: Acier laqué, 10 mm épaisseur plateau, 100 kg capacité de charge maximale, démonté |
| Speciaux: | Baisse de prix, En stock |
| Série: | Molekular |
Évaluations
Se connecter