Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
It's well known that the best results can be achieved at a round table - just as with this skilful solution for a dining and meeting place. The tables from the Invitation series make it possible to furnish modern dining or meeting areas. In addition to attractive sets with ready-made combinations of table top and tulip base, the Invitation elements can also be individually combined.
- A round modern table in the classic design tradition with a glossy white base and a fine top with real wood veneer in oak.
- The colour scheme of white and oak is Scandinavian, modern and light - a harmonious designer piece.
- As a dining table, as a meeting point for the family and as a meeting table in the office, a stylish furnishing solution for four people.
- Round tables are a great solution for small dining areas because they save space and look light - and promote harmony!
- The varied Invitation table series offers you ready-made sets or the individual combination of top and base which suits your requirements.
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 76 cm |
| Largeur | 120 cm |
| Profondeur | 120 cm |
| Poids | 51 kg |
| Volume (emballé) | 0,52 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Blanc, Naturel |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté |
| Catalogue imprimé: | Plateau de table: chêne panneau de fibres plaqué, Pied: acier laqué, 50 kg capacité de charge maximale, Livraison démonté, |
| Pièce: | Salle à manger |
| Speciaux: | En stock, US-Fit |
| Série: | Invitation |
| Tendances: | Modern Times |
| Tendances 2: | Mix and Match |
Évaluations
Se connecter