Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The Grace series combines elegant white marble with a delicate grain in soft gray tones with fluted fronts crafted from high-quality solid mango wood, making it a stylish design highlight in any living space. Delicate, gold-colored details made of galvanized steel lend the furniture an elegant lightness and underscore its modern interior character. As a natural stone, the marble makes each piece of furniture unique, while the handcrafted finish made of FSC®-certified solid wood in a trendy grooved look stands for quality, sustainability, and timeless aesthetics. Ideal for stylish dinners or social gatherings, this round dining table becomes the focal point of your dining area. Combined with modern chairs and warm materials, it creates an inviting atmosphere with a sophisticated design.
- Round dining table with a fluted central leg made of solid wood and a marble tabletop, 75 x 115 x 115 centimeters (H/W/D)
- Design highlight: The Grace series captivates with its combination of elegant marble and a fluted mid-section crafted from high-quality solid mango wood
- The large tabletop, made of genuine marble, exudes luxury with its fine grain and is exceptionally durable
- Thanks to its height-adjustable glides, the table can be adapted to any living space and becomes the focal point of the dining area
- Every piece of Grace furniture is a one-of-a-kind, handcrafted item made from FSC® C149863-certified solid mango wood
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 75 cm |
| Largeur | 115 cm |
| Profondeur | 115 cm |
| Poids | 71 kg |
| Volume (emballé) | 0,64 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Blanc, Marron, Naturel |
|---|---|
| Details: | FSC® C149863 zertifiziertes Holz, capacité de charge maximale, chaque pièce est unique, démonté, fabriqué à la main, réglable en hauteur, épaisseur plateau |
| Catalogue imprimé: | Plaque de recouvrement: Pierre naturelle Marbre, Pied: Mangue Bois massif Corrodé, laqué, 15 mm épaisseur plateau, 40 kg capacité de charge maximale, fabriqué à la main, chaque pièce est unique, Patins de sol: réglable en hauteur, démonté, |
| Pièce: | Salle à manger |
| Speciaux: | Baisse de prix, En stock |
| Série: | Grace |
| Tendances: | Elegance |
| Tendances 2: | Elegance – Modern |
| Calendrier marketing: | Mai |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter