Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The Downtown table is not a classic four-legged friend - luckily! Its dynamically shaped steel and oak base is not only particularly attractive, but also guarantees more legroom. The solid top made of oiled oak skilfully adapts with bevelled edges. A designer dining table and certainly also good to use as a desk and meeting table.
- Oiled oak, feels great!
- Room for up to 6 people with lots of legroom
- References the Scandinavian look
- Also irresistible as a desk
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 77.5 cm |
| Largeur | 90 cm |
| Profondeur | 180 cm |
| Poids | 47 kg |
| Volume (emballé) | 0,27 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron, Naturel, Noir |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté |
| Catalogue imprimé: | Chêne Bois massif Laqué, Acier revêtu par poudre, 40 kg capacité de charge maximale, démonté |
| Pièce: | Salle à manger |
| Speciaux: | Baisse de prix, En stock |
| Série: | Downtown |
| Tendances: | Modern Times |
| Tendances 2: | Modern – Living |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter