Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Enjoy convivial gatherings and experience stylish design - this round dining table combines timeless elegance with modern sophistication. The warm walnut look brings a natural coziness to the dining room, while the striking wooden structure creates a sophisticated look. The conically shaped central leg provides stability and ensures a stylish, harmonious overall look. Golden and black details create elegant accents that perfectly complement modern, classic or mid-century interiors. Combine with colored velvet chairs for a luxurious look or with simple seating furniture for timeless lightness - a real highlight for any interior!
- Round, brown dining table in walnut look, 76 x 120 x 120 centimeters (H/W/D)
- The round table top made of fine walnut wood lends the dining area a natural warmth and impresses with its striking grain
- The center leg of the cone-shaped designer table is clad in brown wood decor and provides stability
- Black and gold details on the foot create a modern, luxurious contrast
- Depending on the seating arrangement, a round dining table of this size can seat 6 people
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 76 cm |
| Largeur | 120 cm |
| Profondeur | 120 cm |
| Poids | 35 kg |
| Volume (emballé) | 0,42 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron, Naturel |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté, épaisseur plateau |
| Catalogue imprimé: | Plateau de table: Noix Panneau de fibres Plaqué, Visserie: Acier revêtu de titane, Pied: Acier plaxé, 12 mm épaisseur plateau, 40 kg capacité de charge maximale, démonté |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Cono |
| Tendances: | Elegance |
| Tendances 2: | Elegance – Modern |
| Calendrier marketing: | Janvier, Mai |
Évaluations
Se connecter