Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Each piece of furniture in the Brooklyn Walnut series is made of high-quality, stained and varnished solid wood and receives a handmade finish. Modern classics,
which are real favourites with their clear lines and lively grain - which varies from honey yellow to reddish brown. Brooklyn Walnut creates a stylish oasis of well-being and
can be easily integrated into any style of living! Many pieces of furniture available, such as sideboards and chests of drawers.
- Rectangular, large table made of high-quality, stained and varnished solid wood in walnut colour for four to six people
- Not only a beautiful dining room table, but also perfectly suited as a large desk
- Durable: The solid wood makes the table robust and durable
- The lively, individual wood grains are the hallmark of the wood species and make every table unique
- For a natural living style, looks great in combination with coloured chairs in pistachio green, anthracite or navy blue
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 76 cm |
| Largeur | 90 cm |
| Profondeur | 175 cm |
| Poids | 26 kg |
| Volume (emballé) | 0,28 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté |
| Catalogue imprimé: | Mangue Bois massif Corrodé, laqué, 40 kg capacité de charge maximale, démonté |
| Pièce: | Salle à manger |
| Speciaux: | Baisse de prix, En stock |
| Série: | Brooklyn Walnut |
| Tendances: | Modern Times |
| Tendances 2: | Modern – Living |
Évaluations
Se connecter