Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Modern elegance. Clean-lined shapes, elegantly rounded corners and slightly faceted edges give this Brooklyn dining table a modern and contemporary style. Refined, loving details, natural materials and an elaborate workmanship distinguish this wooden table. All the furniture in this series represents high-quality carpentry and is completely handcrafted. This table is available in other sizes and in a dark walnut lacquered version. It offers space for 4-8 people.
- Rechteckiger Tisch aus hochwertigem, gebeizt-lackiertem Massivholz für 4-6 Personen
- Nicht nur ein schöner Esszimmertisch, sondern auch als großer Schreibtisch perfekt geeignet
- Langlebig: Das massive Holz macht den Esstisch robust und kratzfest
- Die lebhaften, individuellen Holzmaserungen sind Kennzeichen der Holzart und machen jeden Tisch zum Unikat
- Für einen natürlichen Wohnstil, sieht toll in Kombi zu farbigen Stühlen in Pistaziengrün, Anthrazit oder Navyblau aus
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 76 cm |
| Largeur | 160 cm |
| Profondeur | 80 cm |
| Poids | 21.5 kg |
| Volume (emballé) | 0,23 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron, Naturel |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté |
| Catalogue imprimé: | Mangue Bois massif Corrodé, laqué, 40 kg capacité de charge maximale, démonté |
| Pièce: | Salle à manger |
| Speciaux: | Baisse de prix, En stock |
| Série: | Brooklyn Nature |
| Tendances: | Modern Times |
| Tendances 2: | Modern – Living |
Évaluations
Se connecter