Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A round dining table that combines sculptural design with luxurious materials. The mineral marble tabletop captivates with its expressive grain in elegant shades of gray and blue, lending the dining area an exclusive touch. Thanks to its non-porous surface, the material is particularly robust, hygienic, and easy to care for, making it ideal for everyday use. The geometrically designed center leg in silver-colored aluminum makes an architectural statement and becomes a striking eye-catcher in the room. Combined with elegant upholstered chairs or modern contrasts, it creates a stylish focal point that harmoniously sets the scene for convivial gatherings.
- Round dining table in silver with marble top, 74 x 120 x 120 centimeters (H/W/D)
- The mineral marble tabletop captivates with its fascinating grain in luxurious shades of gray and blue
- Mineral marble is particularly robust and, thanks to its non-porous surface, hygienic and easy to clean
- The geometric midfoot made of sturdy aluminum in silver becomes the sculptural highlight of the table
- Depending on the seating arrangement, the dining table seats 4 to 6 people
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 74 cm |
| Largeur | 120 cm |
| Profondeur | 120 cm |
| Poids | 69 kg |
| Volume (emballé) | 0,48 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Gris, Miroité |
|---|---|
| Details: | capacité de charge maximale, démonté, épaisseur plateau |
| Catalogue imprimé: | Structure: Acier affiné poli, Plateau de table: Pierre naturelle, Panneau de fibres, 12 mm épaisseur plateau, 40 kg capacité de charge maximale, démonté |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Amora |
| Tendances: | Elegance |
| Tendances 2: | Elegance – Glam |
Évaluations
Se connecter