Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A stylish interplay of shimmering glass and shiny metal makes the Sphere lights an elegant highlight in any interior. The galvanized lampshades in different sizes reflect the light in a fascinating way and create an atmospheric ambience. Chrome-plated steel elements set shiny accents and underline the luxurious character. Height-adjustable and versatile, they adapt perfectly to different room concepts and furnishing styles - whether above the dining table, in the lounge or as a stylish statement in the living area.
- Large pendant light in dark blue with three shades of different heights, 160 x 45 x 45 centimetres (H/W/D)
- Three exclusive lampshades made of galvanized glass create a harmonious design and provide pleasant lighting
- The height-adjustable lamp fits flexibly into living and dining areas with different room concepts
- The black lamp holders and the silver ceiling canopy are made of chrome-plated steel
- 230 V, socket E27, number of bulbs 3, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 160 cm |
| Largeur | 45 cm |
| Profondeur | 45 cm |
| Poids | 10 kg |
| Volume (emballé) | 0,20 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Bleu |
|---|---|
| Details: | abat-jour, baldaquin, extras, longueur de câble, partiellement démonté, revêtement plastique, réglable en hauteur |
| Catalogue imprimé: | Baldaquin: Acier revêtu par poudre, Structure: Acier revêtu par poudre, Abats-jour: Verre Galvanisé, 160 cm longueur de câble, 40 cm abat-jour, 30 cm abat-jour, 18 cm abat-jour, 35 cm baldaquin, réglable en hauteur, câble revêtement plastique, partiellement démonté, |
| Speciaux: | Deals, En stock, PRIMA |
| Série: | Sphere |
Évaluations
Se connecter