Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A stylish interplay of shimmering glass and shiny metal makes the Sphere lights an elegant highlight in any interior. The galvanized lampshades in different sizes reflect the light in a fascinating way and create an atmospheric ambience. Chrome-plated steel elements set shiny accents and underline the luxurious character. Height-adjustable and versatile, they adapt perfectly to different room concepts and furnishing styles - whether above the dining table, in the lounge or as a stylish statement in the living area.
- Large pendant light in dark blue with 5 shades in different sizes, 160 x 110 x 35 centimeters (H/W/D)
- Five exclusive lampshades made of galvanized glass create a harmonious design and provide pleasant lighting
- The height-adjustable lamp fits flexibly into living and dining areas with different room concepts
- The black lamp holders and the silver ceiling canopy are made of chrome-plated steel
- 230 V, E27 socket, number of bulbs 5, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 160 cm |
| Largeur | 110 cm |
| Profondeur | 35 cm |
| Poids | 9 kg |
| Volume (emballé) | 0,26 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Bleu |
|---|---|
| Details: | Revêtement textile, abat-jour, baldaquin, extras, longueur de câble, partiellement démonté, réglable en hauteur |
| Catalogue imprimé: | Baldaquin: Acier nickelé, Barra: Acier affiné chromé, Abats-jour: Verre Revêtu, 120 cm longueur de câble, 34 x 40 x 40 cm abat-jour, 30 x 25 x 25 cm abat-jour, 15 x 18 x 18 cm abat-jour, 8 x 10 x 10 cm baldaquin, 50 - 160 cm réglable en hauteur, câble Revêtement textile, partiellement démonté, |
| Pièce: | Salle à manger |
| Speciaux: | Deals, En stock |
| Série: | Sphere |
Évaluations
Se connecter