Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A luminous ensemble full of nostalgia and sophistication: this opulent pendant lamp with five individually designed shades seduces with delicate fringes, silky fabric and loving details. Muted colour nuances in harmonious coordination give the design a calm, cosy aura – perfect for atmospheric islands of light above the dining table, in the living room or as a romantic highlight in the bedroom. The combination of soft shimmer and vintage accents brings warmth and personality to any room. Particularly expressive in interiors with velvet, wood or patterned textiles. A light source that does more than just illuminate – it tells stories.
- Colourful pendant lamp with 5 shades, 95 x 37 x 30 centimetres (H/W/D)
- Five lampshades delight with delicate fringed edges, silky materials and romantic details
- Numerous muted colours create a harmonious overall look and add charming accents
- Provides pleasant, soft lighting above dining tables, in bedrooms or living areas
- 230 V, E14 socket, number of bulbs 5, max. 25 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 95 cm |
| Largeur | 37 cm |
| Profondeur | 30 cm |
| Poids | 1.85 kg |
| Volume (emballé) | 0,05 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Multicolore |
|---|---|
| Details: | extras, revêtement plastique |
| Catalogue imprimé: | Baldaquin: Acier chromé, Abats-jour: 100 % Polyester, câble revêtement plastique, |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Saloon |
Évaluations
Se connecter