Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A luminous ensemble full of nostalgia and sophistication: this opulent pendant lamp with ten individually designed shades seduces with delicate fringes, silky fabric and loving details. Muted colour nuances in harmonious coordination give the design a calm, cosy aura – perfect for atmospheric islands of light above the dining table, in the living room or as a romantic highlight in the bedroom. The combination of soft shimmer and vintage accents brings warmth and personality to any room. Particularly expressive in interiors with velvet, wood or patterned textiles. A light source that does more than just illuminate – it tells stories.
- Colourful pendant lamp with 10 shades, 125 x 45 x 45 centimetres (H/W/D)
- Ten lampshades delight with delicate fringed edges, silky materials and romantic details
- Numerous muted colours create a harmonious overall look and add charming accents
- Provides pleasant, soft lighting above dining tables, in bedrooms or living areas
- 230 V, light bulb type LED, socket E14, number of light bulbs 10, max. 4 watts, light bulbs not included, light bulbs replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 125 cm |
| Largeur | 45 cm |
| Profondeur | 45 cm |
| Poids | 3.6 kg |
| Volume (emballé) | 0,08 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Multicolore |
|---|---|
| Details: | extras, revêtement plastique |
| Catalogue imprimé: | Baldaquin: Acier poli, Abats-jour: 100 % Polyester, câble revêtement plastique, |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Saloon |
Évaluations
Se connecter