Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
An interplay of shapes, textures and warm earth tones - this pendant light with five differently designed shades creates natural harmony and visual interest at the same time. The soft nuances in brown and beige diffuse a soft, homely light, while the black steel frame provides a modern contrast. Ideal as a central lighting object above the dining table or as a stylish accent in the bedroom. Combined with wooden furniture, linen fabrics or ceramic accessories, it creates a look somewhere between boho chic and contemporary living. Height-adjustable and versatile, this light accompanies a wide variety of room concepts with style and function.
- Pendant lamp with 5 different shades in brown and beige, 150 x 110 x 23 centimeters (H/W/D)
- 5 rounded lampshades with different structures, patterns and natural color nuances provide pleasant light
- The black frame and canopy add a modern touch and are made of robust steel
- Height-adjustable, the pendant light becomes a highlight above dining tables, in the bedroom or in the living area
- 230 V, socket E14, number of bulbs 5, max. 25 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 150 cm |
| Largeur | 110 cm |
| Profondeur | 23 cm |
| Poids | 2.7 kg |
| Volume (emballé) | 0,06 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Multicolore |
|---|---|
| Details: | abat-jour, baldaquin, extras, longueur de câble, partiellement démonté, revêtement plastique, réglable en hauteur |
| Catalogue imprimé: | : Acier revêtu de laiton, Papier, : Acier revêtu par poudre, : Acier revêtu par poudre, Acier cuivré, 150 cm longueur de câble, abat-jour, abat-jour, abat-jour, abat-jour, abat-jour, baldaquin, baldaquin, réglable en hauteur, câble revêtement plastique, partiellement démonté, |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | Deals, En stock |
| Série: | Parecchi |
Évaluations
Se connecter