Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
Vintage bulbs create warm, particularly intimate light Clear or tinted bulbs provide indirect ambient lighting. With this metal pendant lamp, the shade provides the framework for the lighting concept - graphic and transparent.
- Simple beauty: a round pendant lamp made of wire mesh in black and gold
- Hanging in a row they make an elegant lighting fixture in a long hallway, as a group of three next to the sofa they form a luminous object with design appeal
- The filigree design of the lampshade gives the metal balloon lamp visual lightness
- Modern pendant lamp for the dining table, kitchen and hallway
- Give your Grato lamp an individual look with the bulb of your choice
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 120 cm |
| Largeur | 45 cm |
| Profondeur | 45 cm |
| Poids | 1.9 kg |
| Volume (emballé) | 0,11 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Doré, Noir |
|---|---|
| Details: | abat-jour, baldaquin, extras, fabriqué à la main, monté, revêtement plastique |
| Catalogue imprimé: | Baldaquin: acier revêtu par poudre, : acier revêtu par poudre, 50 cm Ø abat-jour, 25 cm Ø abat-jour, 12 cm Ø baldaquin, fabriqué à la main, câble revêtement plastique noir, monté, |
| Speciaux: | En stock |
| Série: | Grato |
| Calendrier marketing: | Novembre |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter