Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The “Fluid Realities” collection is the result of an exclusive collaboration between KARE and the renowned star designer Karim Rashid, one of the most influential designers of our time. With his iconic design language and visionary aesthetics, he creates furniture and lamps that combine futuristic clarity with functional elegance. The abstract pendant lamp in silver impresses with its gentle curves and fascinating light reflections. It is a radiant eye-catcher in modern interiors and creates impressive accents above dining tables and in lounges.
- Abstract pendant lamp in silver, 190 x 70 x 33.5 centimetres (H/W/D)
- The luminaire in timeless silver unfolds a fascinating aura with its sweeping curves, creating unique lighting accents
- The double light source creates harmonious illumination and exciting reflections on the shiny shade
- Inspired by futuristic design visions, the pendant lamp is a highlight above dining tables, in living areas or lounges
- 230 V, Bulb type LED, Lampholder GU10, Number of bulbs 2, Bulb not included, Bulb replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 190 cm |
| Largeur | 70 cm |
| Profondeur | 33.5 cm |
| Poids | 6 kg |
| Volume (emballé) | 0,13 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Couleur argent |
|---|---|
| Details: | abat-jour, baldaquin, extras, monté, revêtement plastique |
| Catalogue imprimé: | Fibre de verre, 30 x 33,50 x 70 cm abat-jour, 7,20 x 11 x 56,60 cm baldaquin, câble revêtement plastique, monté, |
| Speciaux: | En stock, Karim Rashid |
| Série: | Cloud |
| Tendances: | Modern Times |
| Tendances 2: | Modern – Pop |
Évaluations
Se connecter