Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The “Fluid Realities” collection is the result of an exclusive collaboration between KARE and the renowned star designer Karim Rashid, one of the most influential designers of our time. With his iconic design language and visionary aesthetics, he creates furniture and lamps that combine futuristic clarity with functional elegance. The abstract pendant lamp in bright pink attracts everyone's attention and creates fascinating light reflections. It becomes a lively highlight in modern interiors and creates exciting accents in lounges and above dining tables.
- Large, abstract pendant lamp in pink, 200 x 100 x 45 centimetres (H/W/D)
- The lamp in bright pink sets eye-catching, energetic lighting accents with harmonious curves
- The double light source creates harmonious illumination and exciting reflections on the shiny shade
- Inspired by futuristic design visions, the pendant lamp is a highlight above dining tables, in living areas or lounges
- 230 V, Bulb type LED, Lampholder GU10, Number of bulbs 2, Bulb not included, Bulb replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 200 cm |
| Largeur | 100 cm |
| Profondeur | 45 cm |
| Poids | 9.88 kg |
| Volume (emballé) | 0,28 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Rose |
|---|---|
| Details: | abat-jour, baldaquin, extras, monté, revêtement plastique |
| Catalogue imprimé: | Fibre de verre, 40 x 45 x 100 cm abat-jour, 11,70 x 19,80 x 81 cm baldaquin, câble revêtement plastique, monté, |
| Speciaux: | En stock, Karim Rashid |
| Série: | Cloud |
| Tendances: | Modern Times |
| Tendances 2: | Modern – Pop |
Évaluations
0 de 0 évaluations
Durchschnittliche Bewertung von 0 von 5 Sternen
Se connecter