Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
The “Fluid Realities” collection is the result of KARE's exclusive collaboration with the renowned star designer Karim Rashid. This abstract pendant lamp in radiant white adds a futuristic dimension to any room. With its gentle curves and clear design, it creates impressive lighting accents that bathe the room in warm, inviting light. Inspired by visionary design ideas, the luminaire creates harmonious illumination and fascinating reflections on its shade. Placed above dining tables, in modern living areas or lounges, it becomes an elegant statement piece that stylishly enhances any room.
- Abstract pendant lamp in white, 183 x 50 x 24 centimetres (H/W/D)
- The luminaire in radiant white unfolds a calm elegance with gentle curves and casts soft, atmospheric light
- The double light source creates harmonious illumination and exciting reflections on the shiny shade
- Inspired by futuristic design visions, the pendant lamp is a highlight above dining tables, in living areas or lounges
- 230 V, Bulb type LED, Lampholder GU10, Number of bulbs 2, Bulb not included, Bulb replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 183 cm |
| Largeur | 50 cm |
| Profondeur | 24 cm |
| Poids | 3.85 kg |
| Volume (emballé) | 0,06 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Blanc |
|---|---|
| Details: | abat-jour, baldaquin, extras, monté, revêtement plastique |
| Catalogue imprimé: | Fibre de verre, 25 x 24 x 50 cm abat-jour, 6,50 x 10 x 36 cm baldaquin, câble revêtement plastique, monté, |
| Speciaux: | En stock, Karim Rashid |
| Série: | Cloud |
| Tendances: | Modern Times |
| Tendances 2: | Modern – Pop |
Évaluations
Se connecter