Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A real statement for any interior! With its drop-shaped silhouette and soft, warm light, the aloha-style pendant lamp brings a relaxed, natural atmosphere into the room. It works particularly well in modern, Scandinavian or even boho-inspired interiors, where it looks elegant and cozy at the same time. Whether above the dining table, in the lounge corner or in the hallway - it combines perfectly with natural materials such as wood and plants and adds tropical accents to any room.
- Hängeleuchte mit außergewöhnlichem Rattan-Schirm in Braun, 36.5 x 55.5 x 55.5 Zentimeter (H/B/T)
- The handcrafted lampshade impresses with its organic shape and natural, aesthetic appearance
- The airy design creates a light, harmonious aesthetic, ideal for boho and Scandi interiors
- The large pendant light sets stylish accents above dining tables, kitchen islands or in the living area
- 230 V, socket E27, number of bulbs 1, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 36.5 cm |
| Largeur | 55.5 cm |
| Profondeur | 55.5 cm |
| Poids | 2.2 kg |
| Volume (emballé) | 0,26 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron, Naturel |
|---|---|
| Details: | Revêtement textile, abat-jour, baldaquin, extras, fabriqué à la main, longueur de câble, monté |
| Catalogue imprimé: | Abats-jour: Acier laqué, Baldaquin: Acier laqué, Abats-jour: Rotin, 100 cm longueur de câble, 31 cm Ø abat-jour, 10 cm baldaquin, fabriqué à la main, câble Revêtement textile, monté, |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | Baisse de prix, En stock |
| Série: | Aloha Drop |
| Tendances: | Cosy Living |
| Tendances 2: | Cosy – Nature |
Évaluations
Se connecter