Connectez-vous à votre compte d'utilisateur pour voir le prix de l'article.
Se connecter
Description
A true masterpiece that combines tropical flair and elegant design: this pendant light impresses with its drop-shaped shades and emits soft, warm light that transforms any room into a cozy oasis. Its delicate charm blends perfectly into modern, Scandinavian or boho-inspired interiors. Particularly impressive above dining tables, in open kitchens or in lounge areas - combined with natural materials such as wood, light textiles and green plants, they create a harmonious, inviting atmosphere that invites you to linger. Ideal for rooms that require a special, stylish lighting accent.
- Große Hängeleuchte mit Rattan-Schirmen in Braun, 80 x 80 x 22 Zentimeter (H/B/T)
- Three handcrafted lampshades inspire with their organic shape and natural, aesthetic appearance
- The airy design creates a light, harmonious aesthetic, ideal for boho and Scandi interiors
- The large pendant light sets stylish accents above dining tables, kitchen islands or in the living area
- 230 V, socket E27, number of bulbs 3, max. 40 watts, bulbs not included, bulbs replaceable
Dimensions/ poids (sans emballage)
| Hauteur | 80 cm |
| Largeur | 80 cm |
| Profondeur | 22 cm |
| Poids | 1.4 kg |
| Volume (emballé) | 0,15 m³ |
Informations sur le produit
| Couleur: | Marron, Naturel |
|---|---|
| Details: | abat-jour, baldaquin, extras, fabriqué à la main, longueur de câble, monté, revêtement plastique |
| Catalogue imprimé: | Baldaquin: Acier laqué, : Rotin, 100 cm longueur de câble, 22 x 22 x 22 cm Ø abat-jour, 2,50 x 5 x 60 cm baldaquin, fabriqué à la main, câble revêtement plastique, monté, |
| Pièce: | Salon |
| Speciaux: | Deals, En stock |
| Série: | Aloha Drop |
| Tendances: | Cosy Living |
| Tendances 2: | Cosy – Nature |
Évaluations
Se connecter